Χατζηθωμάς Λεωνίδας

Επίκουρος Καθηγητής
Τμήμα Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων

Επίκουρος Καθηγητής, Διδακτικό Προσωπικό (Μεταπτυχιακό στη Διοίκηση Επιχειρήσεων)
Επίκουρος Καθηγητής, Διδακτικό Προσωπικό (Π.Μ.Σ. στην Αναλυτική των Επιχειρήσεων και Επιστήμη των Δεδομένων)

Βιογραφικό

Ακαδημαϊκοί Τίτλοι

• Μεταδιδακτορικός υπότροφος στη Σχολή Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, στο Τμήμα Οικονομικών Επιστημών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με γνωστικό αντικείμενο «Διαφήμιση στα Κοινωνικά Δίκτυα».
  • Διδάκτωρ της Σχολής Νομικών Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης, με γνωστικό αντικείμενο «Μάρκετινγκ και Επικοινωνία».
  • Διπλωματούχος του Διατμηματικού Μεταπτυχιακού Ειδίκευσης στην «Πληροφορική και Διοίκηση» των Τμημάτων Οικονομικών Επιστημών και Πληροφορικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
  • Πτυχιούχος του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών της Σχολής Νομικών Οικονομικών και Πολιτικών Επιστημών, του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης με κατεύθυνση στην Οικονομική των Επιχειρήσεων.
Ερευνητικά Ενδιαφέροντα

Χρήση Συναισθημάτων στη Διαφήμιση